ERJ-PB6B2873V
Mfr.Part #
ERJ-PB6B2873V
Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
287 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%